• Müşteri Hizmetleri
  • +90 212 210 82 95 - 96

Güvenlik Çözümleri

Kurumsal Bakım Anlaşması

Güvenlik Çözümleri

Günümüz internet teknolojilerinin başarılı ve sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için güvenlik çözümleri kavramı oldukça önemlidir. İnternet mecrası her geçen gün yenilenerek ilerler. Bu nedenle teknoloji alanındaki güvenlik kavramı bir olgu olmaktan çok bir sürece işaret eder. A-B Bilgisayar Hizmetleri olarak dış ve iç ağlar kapsamında güvenli ve sorunsuz bir altyapı sunmayı hedefliyoruz. Güvenlik çözümlerinin birden fazla yönteme sahip olduğu bilinen bir gerçektir. Firmamız süreci kapsamlı bir şekilde değerlendirerek, gerekli tüm güvenlik aşamalarını etkin şekilde sunar. Çözüm önerileri alanında danışmanlık hizmeti ve uçtan uca analiz gibi uygulamalar için uzman kadro eşliğinde çalışmaktayız.
 

Güvenlik Çözümü Hizmetlerimiz

Firma olarak güvenlik çözümleri alanının gerek bireysel gerekse kurumsal olarak ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Sanal dünyada kimlik ve diğer tüm özel bilgilerin korunması noktasında gerekli teknolojik önlemleri alıyoruz. Söz konusu güvenlik çözümleri olduğunda birden fazla teknik devreye girer. Bu teknikler:
• Ağ erişim kontrolü,
• IPS çözümleri,
• Güvenlik duvarı,
• Son kullanıcı güvenliği,
• Log yönetimi,
• DLP  olarak yer almaktadır.
 
Sayılan temel güvenlik çözümlerinin yanı sıra; firma üzerinde ihtiyaç duyulan farklı güvenlik tedbirlerini de sağlamaktayız. Güvenlik işlemleri arasında yer alan ağ erişim kontrolü oldukça çeşitlidir. Sebebi ise ağ güvenliğini korumak maksadıyla değişik tekniklerin kullanımının daha güvenilir olmasıdır. Yani kablosuz ağlara ait güvenlik işlemleri ve geniş alanlara sunulan güvenli erişim unsurları farklı değerlendirilmelidir.
Firmamız bilgisayar danışmanlık hizmetleri başta olmak üzere teknoloji dünyasında, güvenliğiniz için tüm çözümleri düşünür. Ağ erişim konusunda yerel ağlara ait erişim kontrolünün sağlanması da bir diğer etkili yöntemdir. Bu sayede kurumsal şekilde düzenlediğiniz güvenlik politikalarının uygulamalarını rahatlıkla denetleme imkânına sahip olursunuz.
 

Güvenlik Çözümü Türleri

Güvenlik çözümüne dair adımlar temel olarak yukarıdaki yöntemlere dayanır. Ayrıca çeşitli hizmetlerin sunulduğu teknoloji dünyasında farklı önlemler de göz önünde bulundurulur. Söz konusu güvenlik tedbiri olduğunda; herhangi bir tehditle karşılaşmadan önce gerekli işlemleri uygulamak önemlidir. Dolayısıyla firmamız herhangi bir teknoloji tehdidi ile karşı karşıya kalmamanız için etkin şekilde çalışır.
Bu çalışma türlerinden olan önemli bir yöntem güvenlik duvarıdır. Özellikle geniş kapsamlı hizmet sunan ve teknolojik altyapı olarak denetime ihtiyaç duyan büyük şirketler için zorunludur. Şirket içinde ve dışında oluşabilecek risklere karşı güvenli bağlantılar oluşturmayı hedefleyen yazılım ve donanımları kapsar. Güvenlik duvarı aracılığıyla sanal dünyanın sorunsuz kullanımına dair önemli bir adım atılmış olur.
Teknoloji dünyasında güvenlik çözümleri ile ilgili her zaman çok yönlü düşünmek esastır. Bu sayede ihtimal dahilindeki tüm güvenlik açıkları yok edilir. Firmalar için sorunsuz ve profesyonel çözümler üretmek için birden fazla güvenlik tedbirinin alınması faydalı olacaktır.
Güvenlik duvarı ile hem risklerin azaltılması hem de bu sayede verimliliğin artırılması hedeflenir. Kurumun barındırdığı donanım ve yazılımların ayrıca internet ürünlerinin raporlaması ile birlikte gerekli önlemlerin alınması noktasında hizmet verir. Dolayısıyla güvenlik duvarı, bir internet ağı üzerinden ihtiyaç duyulan önemli yatırımlar arasında yer alır.
 

Güvenlik Çözümleri Danışmanlık Hizmeti

A-B Bilgisayar Teknik Destek ve Danışmanlık Hizmetleri olarak kurumsal şekilde hizmet vermekteyiz. Bu amaçla müşteri dönütlerini dikkate alarak ilerliyoruz. İhtiyaç duyduğunuz güvenlik çözümleri için yeni ve işlevsel uygulamalar üretiyoruz. Bu kapsamda log yönetimi ve IPS çözümleri gibi güncel teknolojik altyapılara önem veriyoruz. Firmamız için güvenlik tedbirleri bir defaya mahsus bir uygulama değildir. Güvenlik aşamalarını sürekli kılmak adına devamlılık esasıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhtiyaç duyduğunuz tüm güvenlik çözümleri için hizmetinizdeyiz.