• Müşteri Hizmetleri
  • +90 212 210 82 95 - 96

Güvenlik Yazılım Ürün Hizmetleri

Kurumsal Bakım Anlaşması

Güvenlik Yazılım Ürün Hizmetleri

A&B Bilgisayar Teknik Destek ve Danışmanlık Hizmetleri olarak öncelikli çalışma alanımız bilişim güvenliği alanı olup güvenlik yazılım ürün hizmetleri vermekteyiz.  Güvenlik yazılımı tanımı, tek bir bilgisayar veya bilgisayar ağları için güvenliği arttırmak üzere tasarlanmış olan bir bilgisayar yazılımıdır. Güvenlik yazılım ürünleri, arka planda her zaman çalışır güvenlik duvarı oluşturmak, virüsleri tespit ederek engellemek, bir ağ hakkında bilgi sağlamak, ağdaki saldırıları tespit etmek vb. amaçlar için kullanılır. Güvenlik yazılımı güvenliğin tamamı değil bir parçasıdır.
Firmamız uluslar ve uluslararası alanda birçok firmaya bilişim güvenliği ve güvenlik yazılım ürün hizmetleri sunmaktadır. Uzman ekibimiz hizmet verdiği firmalara, düzenli raporlama ve teknik destek sunmaktadır. Firmamız bilişim güvenliği alanında sağlık, finans, eğitim, gıda, kamu kurumları ve birçok sektöre hizmet sağmaktadır. Sektörde öncü ve referans olmayı hedefleyen A&B bilgisayar olarak; müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet ilkeleriniz göz önünde bulundurarak hizmet veriyoruz.
İçinde bulunduğumuz bilgi çağında bilgiye ulaşmaktan çok bilginin güvenliğini sağlamak daha önemli hale gelmiştir. Verilerinizi tüm zararlı yazılımlar karşı korumak, siber tehditlere karşı önlemler almak, güvenli depolama sağlamak çağımızın en önemi bilişim ihtiyaçlarından birisidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte veri hırsızlığı da arttığı için ağ güvenliğini sağlamak da oldukça önemli hale gelmiştir. Bu nedenle kurumlara özel işlevsel yazılımlar geliştirmenin yanında güvenlik yazılım ürün hizmetleri de sunarak verilerinizi koruma altına alıyoruz.  A&B Bilgisayar Teknik Destek ve Danışmanlık Hizmetleri sunduğu farklı çözüm ve hizmetleri ile sizi casus yazılımlara, veri hırsızlığına, reklam yazılımlarına ve istenmeyen yazılım çeşitlerine karşı etkili şekilde korur.
 

Neler Yapıyoruz?

Bu hizmeti satın alacaklar için öncelikle bazı güvenlik testleri yapılarak güvenli zafiyetleri belirlenir. Ardından uzman çalışanlarda iş diyagramı ve iş planları istenir. Ardından uzaktan veya yerinden çalışmalar yapılarak istatiksel değerler belirlenir, bu değerler haftalık olarak çalışma arşivine kaydedilir. Güvenlik uygulaması yazılımları seçilirken, maliyeti, kurulum kolaylığı, kurulum işlemi gibi özellikler dikkate alınarak seçim yapılmalıdır. A&B Bilgisayar olarak sunduğumuz güvenlik yazılım ürün hizmetleri genel olarak şu şekilde:
• Bilişim güvenliği yönetimi sistemi,
• Network mimarisi tasarımı,
• E-mail ve spam filtre sistemleri,
• Anti virüs çözümleri,
• VPN sanal ağ çözümleri,
• 5651 sayılı kanun gerekleri ve çözümleri,
• Yazılım uygulama güvenliği danışmanlığı,
• Kablosuz ve yerel ağ güvenliği danışmanlığı,
• Penetrasyon testi hizmeti,
• Network mimarisi tasarımı,
• Ağ güvenlik duvarı ve cihaz çözümleri olarak sıralanabilir.
 
A&B Bilgisayar olarak bilişim güvenliği konusunda firmanıza özel kurumsal güvenlik yazılımı çözümleri sunuyoruz. Yazılım teknolojilerinize uyumlu sistemler ile güvenliğinizi destekliyoruz. Güvenlik yazılım ürün hizmetleri ve diğer ürünlerimiz hakkında bilgi almak ve analiz etmek için sitemizi incelemeye devam edebilirsiniz.
Bilişim güvenliği yönetimi sistemi: ISO 27001 bilgi güvenliği yönetimi sistemi uluslararası standartlara göre bilgilerin korunmasıdır. Aynı zamanda gereksiz bilgilerin zamana kaybı yaratmasının önüne geçer.
Anti virüs çözümleri: En yüksek güvenlik teknolojileri kullanarak bilgisayarınızdaki çeşitli tehditlere karşı anti virüs çözümleri sunarak virüslere karşı etkin koruma sağlar.
Network mimarisi tasarımı: Kurumsal olarak ihtiyaç analizi yapılır ve buna uygun network mimarisi tasarımları geliştirilerek farklı çözümler üretilir. Bunu yaparken network altyapının tasarımı ve oluşturulmasını, güvenlik analizlerinin yapılmasını, güvenlik cihazlarının kurulumunu, uzak lokasyonlar arasından network bağlantısının kurulmasını, yapısal kablolama gibi hizmetler sunuyoruz.
Penetrasyon testi hizmeti: Sızma testi hizmeti ile ağ ve sistemde bulunan güvenlik zafiyetleri belirlenir ve raporlanır. Bu sayede saldırganlar bu güvenlik açıklarından faydalanıp sisteme sızmadan önce gerekli önlemler alınmış olur. Ayrıca olası saldırılara karşı daha hazırlıklı olmanızı sağlar.
Sitemiz üzerinden güvenlik yazılım ürün hizmetleri ve diğer hizmetleri inceleyip bilgi alabilirsiniz.