• Müşteri Hizmetleri
  • +90 212 210 82 95 - 96

Yazılım ve Envanter Yönetimi

Kurumsal Bakım Anlaşması

Yazılım ve Envanter Yönetimi

İşletmelerde kullanılmakta olan elektronik cihazların sayısı her geçen gün artıyor. Çünkü daha önceki dönemlerin aksine artık yaptığınız işlemlerde kağıtlar yerine elektronik dosyaları tercih ediyorsunuz. Çok fazla işlemin aynı anda yapılması ise ister istemez kimi sorunların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Yazılım ve envanter yönetimi ile beraber ise iş yükünüzü azaltıyoruz.
Tek başına ya da belirli ağlara bağlı olarak çalışması fark etmiyor. Gerçekleştirmekte olduğumuz çalışmalar ile donanım ve yazılımlarınız envanterlerinin çıkartılması ve bunların doğru olarak yönetilmesini sağlıyoruz. Böylece sadece ilgili alandaki maliyetlerinizi azaltmıyoruz. Aynı zamanda verimliliğinizin artmasını da sağlıyoruz.
 

Yazılımlarınızın Güncelliğini Sürdürün

İşletmeniz için farklı amaçlar ile çeşitli yazılımları kullanmanız son derece normal. Ancak bu yazılımların düzenli olarak takip edilmesi son derece önemli. IT envanter yönetimi ile beraber var olan bileşenleri takip etmenizi sağlıyoruz. Böylece lisans uygunluğunun kontrol edilebilmesi sizin adınıza çok daha kolay bir hale ulaşıyor. Özellikle de lisanslı ve yasal yazılım kullanım kontrolünde bu durum sizlere büyük bir avantaj sağlıyor. Doğru şekilde yazılım ve envanter yönetimi yapılması ile beraber bu konuda yaşanabilecek olan sorunların önüne geçiyoruz.
 

Sunduğumuz Hizmetler

Bilgisayarlarda yüklü olan yazılımların ayrı şekilde takibi her zaman zordur. Bunun için doğru şekilde adımların atılması gerekir. Adımlar ne kadar profesyonel olursa, elde edeceğiniz geri dönüşler de o denli etkileyici olacaktır. Yazılım ve yönetim envanteri çalışmalarımız kapsamında yalnızca hali hazırda bulunan yüklü uygulama ve yazılım miktarı belirlenmiyor. Bununla beraber bunların kurulum tarihleri ve boyutları hakkında da gerekli bilgilerin tek bir yerde toplanması sağlanıyor.
Yazılım türleri ve bunların belirlenmesi işletmeler için oldukça önemli bir durum. Böylece hangi alanda nasıl eksiklik olduğunun belirlenmesi sağlanacaktır. Var olan bu avantaj ile beraber eksikliklerinizi kısa bir sürede gidermeniz de mümkün olacaktır. Hangi alanda olursanız olun kullanmakta olduğunuz yazılımların geçerlilik tarihleri bulunmaktadır. Lisans süresinin sona ermesi demek, yazılımızı kullanamayacağınız anlamına gelir. BT envanter yönetimi ile beraber artık bu durumu, sizler için sorun olmaktan çıkartıyoruz. Sizin de böylece yazılım döngünüzü en iyi şekilde takip etmenizi sağlıyoruz.
 

Duruma Uygun Profesyonel Çözümler

Sizlere sunmakta olduğumuz yazılım ve envanter yönetimi hizmetlerin de temel amacımız bu konudaki ihtiyaçlarınızın net olarak belirlenmesi. Çünkü buna göre öncelikli olarak planlama işlemini gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında sizlerin isteklerine göre doğru maliyet hesaplamaları ile en uygun çözümleri sunuyoruz. Sizler de yalnızca en iyi şekilde yazılım takip işlemini gerçekleştirmiyorsunuz. Aynı zamanda istediğiniz yazılımın güncel kurulumunu yaparken de işlemi sistem içerisinden yapıyorsunuz. Yeni yazılımlarınız, sistem dahilinde mevcut personeliniz ile kolaylıkla paylaşılabilecektir. Ekip ya da çalışan değişikliğinin olması gibi durumlarda kurumsal olarak hafıza oluşturulması da yine yapacağımız işlemler ile mümkün olacaktır.
 

Yazılım Maliyetlerini Düşürün

İşletmenizde kullanacağınız yazılımların lisanların kontrol işlemleri oldukça önemlidir. Bu konuda doğru takibi sağlamamanız ise size maddi anlamda ekstra kalemlerin ortaya çıkması anlamına gelecektir. Yazılım ve envanter yönetimi hizmetimiz ile beraber bu konuda en iyi sonuçları elde etmeniz mümkün. Çünkü yapmış olacağınız envanter yönetimi ile beraber gereğinden fazla olan lisansların ortaya çıkartacağı maliyetin önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda bilginiz dahilinde olmayan lisanssız yazılımların beraberinde getireceği sorunlar da engellenir. Dolayısıyla siz de bu hizmetimiz kapsamında yazılımlarınız ile alakalı her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Daha sonrasında isteğinize göre güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Aynı zamanda yükleyeceğiniz her yazılım da yine bu sistem içerisine eklenerek kontrol alanınıza dahil edilir.