• Müşteri Hizmetleri
  • +90 212 210 82 95 - 96

Sanallaştırma Çözümleri

Kurumsal Bakım Anlaşması

Sanallaştırma Çözümleri

BT yönetimini kolaylaştırma, farklı uygulamalara dönük erişimi artırma ve maliyet azalımı gibi imkanlar sağlayan sanallaştırma çözümleri oldukça önemli ve kapsamlı bir alandır. Sanallaştırma aslında günümüz teknolojik gelişmelerini baz alan bir uygulamadır.
Bu kapsamda A-B Bilgisayar Hizmetleri olarak bilgisayar altyapısı, veri depolama, doğru sunucu gibi çeşitli uygulamaları kolaylıkla yönetiyoruz. Bu sayede farklı firmalar için özel olarak geliştirdiğimiz çözüm önerilerimiz ile kısa sürede daha iyi bir internet tecrübesi gerçekleştirmek mümkün.
 

Profesyonel Sanallaştırma Hizmeti

Sanallaştırma teknolojisi ile plansız ve planlı olarak gerçekleştirilen kapalılık süreleri azalır ve gelir kaybı en aza iner. Yine sunucu birleştirme yoluyla işletme ve yatırım giderlerinin azalmasına katkı sağladığı ifade edilebilir. Bunun yanı sıra daha az donanım ihtiyacı ve enerji verimliliği sağlamasıyla pek çok maliyeti düşürür. Özellikle firmalar için bu maliyet kalemleri ciddi rakamlara tekabül eder.
Bu nedenle sanallaştırma çözümleri geniş kapsamlı hizmet veren firmalar açısından çok faydalıdır. Ayrıca olağanüstü koşulları uygun durum kurtarma çözümlerinin sunumu ile iş sürekliliği hedeflenir.
Bu sayede sağlam bir altyapıyla hizmet veren firmaların kazançları da devamlılık gösterir. Yine veri tabanı dahil olmak üzere pek çok kurumsal iş uygulaması açısından sanallaştırma hizmetinin faydalarından söz edilebilir. İlk olarak performansı ve hizmet kalitesini üst seviyeye çıkarması, faydalarından sayılabilir.
 

Sanallaştırma Çözüm Türlerimiz

Söz konusu sanallaştırma çözümleri olduğu zaman birden fazla uygulama ön plana çıkar. Bu sayede teknolojik imkanlardan sonuna kadar faydalanmak mümkün olur. Güvenli ve kurumsal internet altyapıları ile ve sanallaştırma iyileştirmeleri sayesinde teknoloji etkin kılınır.
Sanallaştırma çözümleri içerisinde sunucu sanallaştırma, masaüstü sanallaştırma, uygulama sanallaştırma, ağ sanallaştırma ve depolama sanallaştırma gibi temel bazı alanlar mevcuttur. Her bir uygulama kendi içerisinde önem taşır. Bu kapsamda hizmetlerimiz firmaların ihtiyaç duyduğu şartlara göre şekillendirilir.
Sunduğunuz sanallaştırma çözümleri ile fiziksel uygulama ve sunuculara bağımlılık azalır. Aynı zamanda maliyet ve yönetimsel açılardan olumlu katkılar sağlayan bir sistem çözümü olarak öne çıkar. Sanallaştırma uygulaması temel olarak fiziksel sunucu üzerinde birden çok sanal sunucu çalıştırabilme ve bunları merkezi şekilde yönetebilme işlemini mümkün kılar.
Fiziksel sunucu üzerinde sunucunun açık olduğu sırada yapılamayacak pek çok işlem rahatlıkla sanal sunucu aracılığı ile gerçekleştirilir. Dolayısıyla sunucuya ait anlık kopya alma, ram yükseltme ve disk boyutunu yükseltme gibi çok sayıda işlem kolay bir şekilde tamamlanabilir.
Bu alanda sunulan sanallaştırma çözümleri önceleri sadece işletim sistemleri üzerinden gerçekleştirilirken günümüzde çok çeşitli şekilde uygulanır. Sektörde uzun yıllardır etkin şekilde hizmet veren firmamız hedeflenen pek çok sanallaştırma uygulamasında çalışır.
 

Sanallaştırma Çözümleri ve Faydaları

Sanallaştırma klasik sistemlerin aksine ihtiyaç doğrultusunda istenildiği kadar kaynak kullanımına imkan tanıyan sanallaştırma uygulamaları günümüzde oldukça popülerdir. Her firmanın ihtiyaç duyduğu belli bir teknoloji alt yapısı vardır. Buna bağlı olarak özellikle büyük firmalar için sanallaştırma çözümleri ayrıca önemlidir. Hem çok sayıda kişi tarafından kullanılabilir esnek bir sistem olması hem de hızlı ve kolay yönetilebilir yapıya sahip olması nedeniyle sanallaştırma uygulamaları tercih edilir.
Firmamız alanında uzman kadro eşliğinde sanallaştırmaya dair ihtiyaç duyulan tüm çözümleri üretmektedir. Firmaların ihtiyaçları doğrultusunda kurumsal mobil cihaz sanallaştırmasından masaüstü sanallaştırma işlemine varana kadar çok çeşitli uygulamalar mevcuttur.
Network sanallaştırma ve diğer tüm sanal çözüm uygulamaları için hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz. Özellikle organizasyon ve işletmelerin büyümesi ile sanallaştırma çalışmalarına profesyonel şekilde ihtiyaç duyulur. Tüm bu süreçlerde etkin olarak başarılı teknolojik altyapı sunmayı amaçlıyoruz.